Malıköy organize sanayi bölğesinde bulunan tüm firmaların bilgisayar,sunucu (server) bakımlarında destek veriyoruz. 0 312 236 00 26

Malıköy osb bilgisayar hizmetleri,sunucu hizmetleri, muhasebe programları,websiteleri,mail(eposta)sunucuları kurulum,güvenlik duvarı(firewall) kurulum ve güncelleştirme, ağ arızası,network arızası,bilgisayar kurulum ve format gibi bir çok hizmeti firmalara özel fiyatlar ile sunuyoruz.

Marka ve model gözetmeksiniz notebook,dizüstü(laptop),mac,apple,masaüstü tüm bilgisayarların anakart,ekran,klavye tamir ve bakımlarında bizden destek alabilirsiniz.

Malıköy bölğesinde bulunan şirket,fabrika,kurum ve kuruluşlar ile yıllık bakım sözleşmesi yapıyoruz.

İLETİŞİM : 0312 236 00 26
GSM : 0532 289 00 26
WHATSAPP DESTEK : 0532 289 00 26

Yazan:Savas Akdamar / Haber / / 0 Yorum

MagicBook X 15

HONOR, MagicBook dizüstü bilgisayar serisinden HONOR MagicBook X 15’i Türkiye’de satışa sundu. Intel® Core i5-10210U işlemciye sahip olan HONOR MagicBook X 15, hafif ve kompakt yapısıyla aynı anda birden fazla görevi tamamlayabilmenizi sağlıyor.

HONOR MagicBook X 15, 10,5 saatlik batarya ömrüyle dikkat çekerken 30 dakikalık şarjla yarım gün kullanım imkânı da sunuyor. USB-C girişi ile gelen MagicBook X 15, sadece bir saatte yüzde 70 oranında şarj düzeyine ulaşabiliyor.

Göz sağlığını koruyan ekran

15,6 inç boyutunda Eye Comfort HONOR FullView ekrana sahip olan MagicBook X 15, canlı renkleri ve gerçekçi görselleriyle kullanıcıların ekrandaki her detayı yakalamalarına imkân sağlıyor. Sol ve sağda 5.3mm’lik ince çerçeveyle çevrili yüzde 87’lik ekran-kasa oranıyla gelen bilgisayar, ekran karşısında uzun süre vakit geçirenler için Düşük Mavi Işık ve Titreşim Yapmayan Ekran konusunda TÜV Rheinland sertifikalarına sahip. DC ışık azaltma teknolojisi de barındıran HONOR MagicBook X 15, tüm bu özellikleriyle uzun bir iş gününde bile kullanıcıların göz sağlığını koruyor.

Şık tasarım hafiflikle buluştu

MagicBook X 15, sadece 1,56 kg ağırlığa ve 16,9 mm’lik ultra ince, şık ve hafif bir tasarıma sahip. Bu özellikleriyle yüksek performans keyfini her yere kolayca taşıyabileceğiniz bilgisayar, 1920×1080 çözünürlüklü LCD ekran ile geliyor. Ekran üzerindeki kaplama sayesinde parlamayı azaltırken direkt gün ışığında bile kaliteli görseller sunuyor. Uzay Grisi renğinde satışa çıkan dizüstü bilgisayar, şık alüminyum kasasıya sahip.HONOR MagicBook X 15, Intel Core i5-10210U işlemciyle birden fazla görevi aynı anda başarıyla tamamlayabiliyor. Dizüstü bilgisayar, yüksek yoğunluklu ve ince fan yapraklarıyla ısı dağıtımını yayıp, aşırı ısınma yapmadan akıcı bir soğutma performansı sergiliyor.

Birden çok görevi birden fazla ekranda tamamlayabilirsiniz

HONOR MagicBook X 15’in çoklu-ekran özelliğiyle ise akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarınızla çalışmak kolaylaşıyor. Basit bir tuş dokunuşuyla HONOR akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarınız arasında bağlantı kurarak, bilgisayarınızda akıllı telefonunuzun ekranını görebilir, dosyaları sürükle-bırak şeklinde aktarabilirsiniz. Ayrıca HONOR MagicBook X 15’in güç tuşunda yer alan parmak izi okuyucusu sayesinde de hızlı bir şekilde profilinize giriş yapabilirsiniz.

HONOR MagicBook X 15, Vatan Bilgisayar mağazaları ve online satış kanallarında 6.999 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

https://www.chip.com.tr/haber/honor-magicbook-x-15-turkiye-iste-fiyati-ve-ozellikleri_95850.html

iPhone’dan Android’e Geçişi

Google, iPhone’dan Android’e Geçişi Kolaylaştıracak Yeni Bir Araç Peşinde!

Google, iPhone’dan Android’e geçmeyi büyük ölçüde kolaylaştıracak yeni bir araç üzerinde çalışıyor. Bu aracın, Apple’ın Move to iOS uygulaması ile benzer şekilde çalışması bekleniyor.

Apple’ın iOS ve Google’ın Android işletim sisteminin sıkı hayranları bulunuyor. İki firma, rekabeti ayakta tutabilmek için yazılımlarını sürekli olarak güncelliyor ve kullanıcılarını kendi çatısı altında tutmak için çabalıyor. Zaman zaman da, platformlar arası geçişi kolaylaştıran yazılım araçları yayınlıyorlar. Google’ın, bu anlamda iOS kullanıcılarını Android’e çekebilmek için yeni bir araç üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

9to5Google’dan gelen sızıntı haberine göre, Android’in Veri Geri Alma Aracında keşfedilen bir kod, Google’ın Switch to Android olarak adlandırılan bir program üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu araç iOS cihazlarındaki bütün kişisel verileri Android tabanlı bir tablet veya telefona aktarmayı kolaylaştırmak için geliştiriliyor. Bu çerçevede adresler uygulama tercihleri, giriş bilgileri, fotoğraflar, ayarlar ve daha fazlasını iPhone’dan Android’e geçirmek mümkün olacak.

Bu yeni uygulama, Google’ın şu anda Google Drive ile yedekleme ve aktarmayı taban alan geçiş yönteminin yerini alabilir.

Apple’ın da Move to iOS olarak bilinen ve benzer bir işlemi Android’den iOS’a yapan bir uygulaması bulunuyor. Google’ın bu yeni uygulamayı bu araca karşı geliştirdiği kesin.

Şu anda bir iPhone kullanıcısı Android’e geçerken verilerini taşımak için Google Drive kullanmak zorunda, ancak bu çok kısıtlı bir seçenek. Zira uygulamaları taşımak mümkün olmuyor ve bunun gibi birçok eksik söz konusu. Google bu yüzden birkaç tıklama ile tüm verileri taşıyacak bir uygulama geliştirerek Apple’dan Android’e geçişi kolaylaştırmayı hedefliyor.

chip.com.tr

Facebook, 28 Temmuz 2021 tarihinde Manavgat’ta yaşanan orman yangınından sonra bölgedeki insanların birbiriyle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak için “Güvenlik Durum Kontrolü” özelliğini aktifleştirdi.

Güvende misin? Bildirimi Gelecek”

Facebook Güvenlik Durum Kontrolü ile, bölgedeki insanlar olayla ilgili bir paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü etkinleştirilecek ve bölgedeki kişiler kendilerini güvende olarak işaretleyebilecekleri bir bildirim alacak.

Ayrıca, Güvenlik Durumu Kontrolü bildirimine tıklayan kişiler, arkadaşlarının etkilenen bölgede olup olmadıklarını veya güvende olduklarını bildirip bildirmediklerini de görebilecek.

Diğer Bölgeler İçin de Etkinleşecek

Kullanıcılar Manavgat için etkinleştirilen Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, özellik diğer bölgeler için de etkin hale gelecek.

Siz de etkilenen bölgede güvende olduğunuzu bildirmek için Facebook’tan güvende olup olmadığınızı soran bir bildirim aldığınızda, Güvendeyim‘e tıklayın.

Başkasının Güvende Olup Olmadığını Anlamak İçin Yapılacaklar

Bir afet durumunda bir başkasının güvende olup olmadığını sormak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Kriz Yardım Merkezi‘ne gidin ve Türkiye’nin Antalya İlinin Manavgat İlçesinde Orman Yangınları sayfasını seçin.
  2. Kriz sayfasında Güvenlik Durumu Kontrolü’ne tıklayın.
  3. Bölgedeki Arkadaşlar’ın altında Güvende Olduğu Bildirilmiş ve Henüz Güvende Olduğu Bildirilmemiş arkadaşlarınızın listelerini görürsünüz. Bir Facebook arkadaşınızı adını kullanarak aratmak isterseniz arama çubuğunu kullanın.
  4. Kişinin adının yanındaki Güvende Olup Olmadığını Sor’a tıklayın.

chip.com.tr

Katlanabilir telefonlardan sonra bükülebilir bilgisayar modelleri sahnedeki yerini alıyor. Lenovo, dünyada ilk bükülebilir yapıdaki bilgisayarı Lenovo ThinkPad X1 Fold modelini tanıttı.

2019 yılında katlanabilir cihazlar daha çok akıllı telefonlarda karşımıza çıkmıştı. 2020 yılında katlanabilir ve bükülebilir pek çok cihazı, farklı kategorilerde de göreceğimizi CES 2020’de anlamış olduk.

Lenovo, dünyada ilk bükülebilen dizüstü bilgisayarı Lenovo ThinkPad X1 Fold’u tanıttı.

Bükülebilir bilgisayar Lenovo ThinkPad X1 Fold

2020 yılı ortasında piyasaya çıkması beklenen Lenovo ThinkPad X1 Fold, esasında büyük bir tablet bilgisayar tasarımının, bükülebilen ve üzerine de klavye yerleştirilebilen bir model diyebiliriz.

13.3 inç büyüklüğünde OLED ekran ile beraber gelen ürün, katlandığında ekranın alt kısmı sanal klavye olarak kullanılabiliyor. Ayrıca 24 dolara satın alabileceğiniz bluetooth tabanlı fiziksel klavyeyi de ürün destekleyecek.

LG tarafından üretilen esnek ekran, taban kısmında plastik malzeme ile beraber geliyor ve bu sayede daha fazla esneklik sunuyor. ThinkPad X1 Fold, kurumsal alanda daha yoğun bir şekilde kullanım için tasarlanmış bir model. Hem iş dünyasında hem de son kullanıcılar ürünü rahatlıkla kullanabilecek. Windows 10 Pro işletim sistemi ön yüklü olarak gelecek modelde, Intel Core işlemci ailesi ve 8 GB RAM de kullanılacak.

https://shiftdelete.net/bukulebilir-bilgisayar-lenovo-thinkpad-x1-fold

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg podcast yayınlarına başladı. Facebook bugün resmi hesabından attığı tweette Zuckerberg’in podcast yayınını paylaştı. Zuckerberg önemli isimleri konuk ediyor.

Ocak ayında Mark Zuckerberg, yeni yıl kararlarını açıkladığı bir blog yazısı yayınladı. Skandallarla dolu bir yıldan sonra Zuckerberg, dünyanın en büyük sosyal ağının gücünü düşünceli ve insancıl bir şekilde idare edeceğini belirtti. Ayrıca Zuckerberg, teknolojinin toplumdaki yeri gibi önemli sorulara değindi.

Zuckerberg Podcast yayını yapıyor!

Şimdi Zuckerberg blog yazısının biraz ötesine geçiyor ve fikirlerini artık podcast üzerinden duyuracak. Bugün Facebook, resmi Twitter hesabından bir açıklama paylaşarak Zuckerberg’in podcast yayını duyurdu. Tech & Society olarak adlandırılan podcast Spotify uygulaması üzerinden dinlenebiliyor.

Bugün yayınlanan bölümde Zuckerberg, Axel Springer CEO’su Mathias Döpfner ile sosyal medyanın gazetecilik üzerine etkisini konuştu. Tartışma başlangıçta 1 Nisan tarihinde Zuckerberg tarafından Facebook hesabından paylaşıldı ancak yayın, bugün podcast olarak Spotify’a yüklendi.

Podcast’in diğer bölümü ise Zuckerberg’in Harvard Hukuk Profesörü Jonathan Zittrain ile Şubat ayında yaptığı konuşmayı içeriyor.

Podcast yayınlarının hangi aralıklarla güncelleneceği, yeni bölüm gelip gelmeyeceği henüz bilinmese de Zuckerberg’in bu olayı devam ettirme niyetinde olduğu konuşuluyor.

Söz konusu podcast yayını şu an sadece Spotify uygulamasında bulunuyor.

https://shiftdelete.net/mark-zuckerberg-podcast-yayinina-basladi

Bir araştırma raporuna göre akıllı telefonların büyük bir kısmı, yıl sonuna kadar yapay zekayı benimsemiş olacak!
Özel yapay zeka işlemcileriyle donatılmış akıllı telefonların sayısı 2022’de 190 milyondan 1.25 milyar’a çıkacak. Counterpoint Research’ün raporuna göre bu yıl içerisinde satış noktalarına sevk edilen akıllı telefon modellerinin dörtte üçü özel yapay zeka işlem birimlerine sahip olacak.
Halen satılan akıllı telefonların çoğunda akıllı görüntüleme, yüz tanıma veya sesle çalışan kişisel asistan gibi en az bir yapay zeka özelliği bulunuyor. Bununla birlikte, bu işlevlerin çoğu bulut veya CPU ve GPU gibi çeşitli yongalara dağıtılan işlemlerden güç alıyor.
Yapay zeka, tüketici teknolojilerine giderek daha fazla entegre hale geldikçe üreticiler ve geliştiriciler, cihazda yerleşik yeteneklerin yeni bir uygulama türüne olanak sağlayacağına ve cihazlarda güç tüketiminin azaltacağına inanıyor. 5G şebekelerinin kullanıma açılması ve gecikme süresinin azalması sebebiyle cep telefonları kullanıcılarına giderek daha fazla bilgi işlem fonksiyonu sağlayacak.

Counterpoint Research’ün Araştırma Direktörü Gareth Owen, “Sanal asistanları cihaz tabanlı işlemlerden yararlanacak olan ilk uygulamalardan biri olarak görüyoruz” dedi. “Bugün akıllı telefonlarda ses işleme çoğu zaman bulut tabanlı sistemler üzerinde değerlendiriyor. Ancak, ses yardımcıları komutları daha hızlı işleyebilecek ve cihaz içi işlemlerle daha hızlı yanıt verebilecek. Bu sistem aynı zamanda kullanıcıların sanal asistanlar hakkında duyduğu gizlilik endişelerini de azaltacaktır.”

Apple ve Huawei, 2017’de System-on-a-Chip (SoC) platformlarına arq AI işlemcileri ile cihazlarına ilk ekleyenler arasında yer alıyor ancak diğer tüm satıcılar lider firmanın rakamlarını yakından takip ediyor. Qualcomm’un Snapdragon ürün yelpazesine yapa zeka özelliklerini dahil edilmesi üst düzey segmentte büyümeyi teşvik ederken, MediaTek’in çabaları yapay zekanın daha düşük fiyat noktalarında nasıl bir geleceğe sahip olacağını gösterecek.

Counterpoint Research Araştırma Direktörü Peter Richardson, “Qualcomm, ilk kez en son seri işlemcileri ile birlikte donanım bazlı yapay zeka uygulamaları üretti ve yakın zamanda buna olan talep artacak.” cümleleri ile yapay zekanın yayılması hakkında pozitif bir tablo çizdi.

Richardson ise sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Qualcomm, makine öğrenmesi yeteneklerini daha düşük maliyetli çipleri üzerinde ve ayrıca diğer üreticilerin orta seviye telefonları üzerinde artırmaya istekliyken bu eğilim hızla orta menzilli ve hatta düşük menzilli akıllı telefonlara uzanabilir.

Apple Fiziksel Konum Etiketleri

Apple hakkında ortaya çıkan yeni söylentiler, firmanın konum etiketleri ve iPhone’umu Bul uygulamalarını geliştireceğini öne sürüyor!
Apple, Tile’nin görevini üstlenecek bir servisi tanıtmaya hazırlanıyor olabilir, zira teknoloji devinin bir nesnenin konumunu izlemek için üzerine yapıştırabileceğiniz fiziksel bir etiket geliştirdiği öne sürüldü. Ayrıca 9to5 Mac’e göre Apple, Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’umu Bul’u birleştirecek bir uygulama üzerinde de çalışıyor.Etiketin AirPods kulaklıklarının iOS cihazlar ile eşleştirme deneyimine benzer şekilde çalışacakları ve iPhone’unuza yaklaştığınızda iCloud hesabınıza bağlanacağı belirtiliyor. Bu şekilde söz konusu etiket telefonunuzdan fazla uzaklaştığında bir bildirim alabilirsiniz. Elbette ki bu bildirimleri almadan etiketli bir öğeyi bırakabileceğiniz güvenli bölgeler oluşturmanız da gerekiyor. Bunun yanında kullanıcılara etiket konumlarını arkadaşlarla ve aileyle paylaşma seçeneğinin de sunulacağı belirtiliyor.Rapora göre, iletişim bilgilerinizi etikette saklamanız da mümkün olacak. Böylece, etiketlenmiş bir öğeyi kayıp olarak belirttiğinizde, herhangi bir Apple cihazı bilgileri okuyabilir ve bu gerçekleştiğinde siz de eşyanız hakkında bildirim alırsınız. Bu, Apple’ın dünya üzerinde bulunan muazzam sayıdaki aktif cihazından yararlanmasının ve etiket teknolojisi alanındaki rekabete ayak uydurabilmesi için akıllıca bir yol.

Bunun yanı sıra, Apple’ın dahili olarak iOS ve macOS’ta (Marzipan uygulaması olarak) bulunabilecek Arkadaşlarımı Bul / iPhone’umu Bul uygulamasını test ettiği söyleniyor. Bildirildiğine göre, WiFi ya da mobil bir ağa bağlı olmasa bile cihazları izlemenize yardımcı olacak olan ve Şebeke Bul ismini taşıyan bir özellik, yeni uygulamada kendine yer bulacak.

Dahası, uygulama üzerinden kişiler birbirlerine konum paylaşma istekleri gönderebilecekler. Bir arkadaşınız konumunuzu sizinle paylaştığı zaman bu bilgiyi kullanarak arkadaşlarınız belirli bir yere vardıklarında veya söz konusu konumdan ayrıldıkları zaman bildirim alabileceksiniz. Cihazları uygulama içinde “kaybolmuş” olarak ayarlama seçeneğine sahip olacak ve onları bulmakta zorlanıyorsanız bir ses çalmalarını sağlayabileceksiniz.

Apple’ın tüm bunları resmi olarak ne zaman açıklayacağı veya ne zaman açıklayacağı belli değil. Teknoloji devi, her yıl iOS ve MacOS üzerinde yaptığı geliştirmeleri Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde (Dünya Çapında Geliştirici Konferansı) duyuruyor, bu nedenle birleşik uygulama hakkında daha fazla bilgiye ulaşmamız ancak Haziran ayında mümkün olabilir. İzleyici uygulaması ve etiketlerin ise Eylül ayında düzenlenmesi beklenilen iPhone tanıtım etkinliğinde ortaya çıkmaları bekleniyor.

Alıntı :  Chip.com.tr

İncek Bilgisayar Servisi

Güvenilir,Kaliteli Bilgisayar Bakım ve Tamir Servisi. 0 312 236 00 26

Notebook Bilgisayar,Masaüstü Bilgisayar,Macbook Pro,Macbook Air ve iMac Format,Kurulum,Program Kurulum,Tamir ve Genel Bakımları,Fan Bakımları,Sogutucu Bakımları Gibi daha bir çok işlem Yapılmaktadır.

Bilgisayarlarınıza Kurulan Programlar Güncel ve Anvitirüs Testlerinden Geçirilmiştir.

iMac,Macbook Pro,Macbook Air Bilgisayarlarınıza Photoshop,Autocad,3DMax,Architecture,SketchUp Pro,Microsoft Office,Maya vb… programları aynı gün kurup teslim ediyoruz.

Marka ve model gözetmeksiniz tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarların bakım ve tamir servisi.incek bilgisayar servisi 0 312 236 00 26

İncek Bölgesinde bulunan bilgisayarların silinen,kaybolan ve zarar gören verilerini güvenle kurtarmaktayız.

Yazan:Savas Akdamar / Haber / / 0 Yorum

Dudak okuma kilidi

Dudak okuma kilidi nedir!

Akıllı telefon kilitlerini dudak okuyarak açmaya yarayan yeni bir teknoloji geliyor. Bakalım bu yeni dudak okuma teknolojisi nasıl çalışıyor.

Hepimizin de bildiği üzere günümüzde basit 4 haneli şifrelerden iris tarayıcılarına kadar akıllı telefonlar için geliştirilmiş birçok farklı güvenlik önlemi bulunmakta. Ancak sizlere az sonra bahsedeceğimiz bu yeni güvenlik önlemi emsallerinden çok farklı.

Dudak okuma kilidi geliyor!

Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere bu yeni güvenlik sisteminde temel olarak, kullanıcının dudak hareketleri izlenerek tanımlama yapılabilmesi esas alınıyor.

Yani kullanıcı önceden belirlediği bir kelimeyi veya cümleyi söylerken telefon kamerası vasıtasıyla dudak hareketleri kayıt altına alınıyor ve ardından telefon kapalıyken bu kelime söylenerek dudak hareketlerinden kimlik doğrulaması yapılabiliyor.

Her insanın kendine özgü bir konuşma tarzı olduğu için (gerek dudak gerekse dil hareketleri baz alındığında), ses tonu doğrulmasına gerek kalmadan telefonun kullanıcısı dudak hareketlerinden ayırt edilebiliyor.

Kaynak